اجراهای گروه در داخل و خارج از کشور
اعزام گروه تواشیح و مدیحه سرایی نجل الهدی به کشور روسیه 2016
اجرای گروه تواشیح نجل الهدی در شب میلاد امام رضا در مسجد کبود ایروان 1394
اجرای گروه نجل الهدی در شام ولادت امام رضا در مسجد کبود ایروان ارمنستان 4/6/1394
دعوت سرپرست گروه تواشیح و مدیجه سرایی نجل الهدی جهت هماهنگی اجرا در ترکیه توسط مرکز قرآنی علامه طباطبایی استانبول
اجرای گروه در شهرستان های کاشمر و خلیل آباد استان خراسان رضوی
اجرای برنامه در شب های تولد سید و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع) در کاظمین
گزارش روز اول مسابقات سراسری قرآن کریم/معرفی برترین های روز اول
ارسال شده در تاریخ 1395/08/05

خبرگزاری شبستان: اولین روز از سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم با معرفی نفرات برتر در رشته های همخوانی، مدیحه سرایی و دعا خوانی پایان یافت.

به گزارش خبرنگار قرآنی خبرگزاری شبستان از سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، اولین روز از سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قران کریم در حالی از ساعت 9 صبح در مجتمع زیبا کنار استان گیلان آغاز شد که بارش شدید باران تا حدودی در برگزاری و حضور علاقه مندان در این مسابقات تاثیر گذاشته بود.

برنامه روز اول مسابقات اجرای گروه های همخوانی، مدیحه سرایی در سالن جام جم و دعا خوانی در سالن شهید آوینی بود که با اجرای گروه حب المتین استان زنجان به شکل رسمی رقابت میان 16 گروه همخوانی آغاز گردید و بعد از گروه حب المتین، به ترتیب گروه های  تسنیم آذربایجان غربی، سیدالاحرار همدان، مصباح الهدی خوزستان، شمس تهران، مشکات خوزستان، اعراف مازندران، العباد خوزستان، میعاد خوزستان، مسک اصفهان، بشری آذربایجان غربی، بینات یزد، ثامن الحجج یزد، نجل الهدی خراسان رضوی تا هنگام اذان ظهر به رقابت پرداختند و بعد از اذان نیز دو گروه باقی مانده، رضوان قم و معارج آذربایجان شرقی با اجرای خود مسابقه در رشته همخوانی به اتمام رساندند.

همزمان با اجرای گروه های هم خوانی نیز 30 نفر از متسابقین در رشته ای دعا خوانی در سالن شهید آوینی به رقابت پرداختند که با پایان یافتن این رقابت متسابقین رشته دعا خوانی منتظر رای داوران شدند.

با پایان یافتن رقابت در رشته های همخوانی و دعا خوانی از ساعت 15 رقابت ها در رشته ای مدیحه سرایی در سالن جام جم آغاز شد و 16 گروهی که در رشته همخوانی رقابت کرده بودند با اجرا در رشته مدیحه سرایی منتظر رای داوران و انتخاب گروه های برتر شدند.

گفتنی است در رشته ی همخوانی و مدیحه سرایی که 16 گروه به رقابت پرداختند که جمع امتیازات در این دو رشته مشخص کننده مقام های اول تا پنجم خواهد بود.

در ساعات پایانی عصر روز اول مسابقات مراسم اختتامییه گروه های همخوانی، مدیحه سرایی و دعاخوانی با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسینی، رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام والمسلمین ولی الله عادلی مدیرکل اوقاف استان گیلان برگزار شد که در این مراسم از کتاب فصل نوآوری شامل متون منتخب عربی برای استفاده گروه های تواشیح نیز رونمایی شد.

در ادامه با پایان یافتن مسابقات در سه رشته همخوانی، مدیحه سرایی و دعا خوانی گروه ها و نفرات برتر در این رشته ها به قرار ذیل معرفی شدند.

رشته همخوانی و مدیحه سرایی به ترتیب

 

گروه مشکات از استان خوزستان

گروه بینات از استان یزد

گروه میعاد از استان خوزستان

گروه العباد از استان خوزستان

گروه معارج از استان آذربایجان شرقی

 

رشته دعا خوانی به ترتیب

نصرالله بریچی از استان خوزستان

حسین یزدان پناه از استان قم

مهدی خطیب از استان البرز

سید مصطفی موسوی از استان بوشهر

حسن کاری از استان خراسان جنوبی

 

در ادامه سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قران کریم شاهد رقابت متسابقین در رشته های اذان، ابتهال، حفظ، قرائت و معارف خواهیم بود.

گفتنی است سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم به میزبانی استان گیلان در مجتمع زیبا کنار از 25 مهر تا 7 آبان ادامه خواهد داشت.

زمان: ۱۳۹۵/۷/۲۶ - ۲۱:۳۸
شناسه خبر: ۵۸۱۲۴۰
گروه بین المللی تواشیح و مدیحه سرای نجل الهدی
کلیه حقوق محفوظ است 1393 - 1432